9. kapitola

25. února 2012 v 1:12 | Vanda |  Praeteritum a futuro
Ahojky všem. Za splněný limit přidávám další kapitolu. Pro přidání další kapitoly platí totéž, tedy 10 KOMENTÁŘŮ.
Doufám, že si užijte dnešní kapitolu a splní vaše očekávání. ;-)
Vaše Vanda


9. kapitola

Beta-read: Sonick

Dnes. Dnes je den s velkým D. Dnes se v Bradavicích koná každoroční Vánoční ples. Což byl pro všechny studenty důvod k radosti. Jen jedna studentka byla toho dne naprosto vynervovaná. Hermiona Grangerová byla nešťastná, protože neměla zelené šaty, které by si na ples měla vzít. A co hůř. Ona neměla vůbec žádné šaty. Těch několik dnů před plesem neměla na shánění šatů čas ani myšlenky. A teď, ráno v den plesu, seděla nešťastně na posteli a přemýšlela, co bude dělat. Původně vůbec nezamýšlela na ples jít, ale když ji Lucius pozval a ona přijala, nezbývalo než nějaké šaty sehnat. Nechtěla hledat žádnou výmluvu, proč na ples nejít. Ona tam jít chtěla. Chtěla jít s Luciusem. Po několika dnech přemýšlení si nakonec připustila, že k Luciusovi chová určitou náklonnost. Ano, byl to sebestředný arogantní Malfoy. A možná proto ji jeho zájem tak těšil. Protože si vybral JI. Bylo to špatné, to věděla. Věděla, že pokud to nechá zajít dál, akorát tím Luciusovi a sobě ublíží. A hlavně by mohla změnit budoucnost obrovským způsobem. A to nesměla. Ale bylo to tak strašně hříšné a lákavé, že se rozhodla jít a nemyslet na následky. Bylo to jako pít alkohol. Přestože víte, že když ho budete pít, může vám být potom pěkně špatně, stejně ho pijete a na následky v tu chvíli nemyslíte.

Ale teď musela řešit šaty. Nečekala a rozhodla se zajít do knihovny. Přeměňování milovala a určitě existuje nějaké kouzlo, které dokáže přeměnit normální oblečení na něco jiného, v jejím případě na plesové šaty. Společenskou místností proletěla jako střela, až se za ní ostatní studenti otáčeli. Hbitě proběhla chodbami, až stanula před dveřmi do knihovny. Krátce se pomodlila, aby tam našla, co potřebuje a vešla. Zamířila rovnou k policím s knihami o přeměňování. Očima přejížděla jednotlivé názvy knih, když k ní přišla knihovnice.

"Dobrý den slečno. Copak, že místo příprav na ples touláte tady?"

Hermiona se jen smutně pousmála.

Ráda bych se chystala na ples, madam Pinceová. Ale nemám žádné šaty. Nepočítala jsem s tím, že vůbec půjdu, ale nakonec…"

"Jste se rozhodla, že půjdete," dokončila za ní s úsměvem knihovnice. "Pojďte se mnou, tady nic, co potřebujete nenajdete."

Hermiona s údivem knihovnici následovala do oddělení s časopisy pro ženy. Madam Pinceová se v nich chvilku přehrabovala, až nakonec jeden vytáhla a podala ho Hermioně.

"Strana šest. Hodně štěstí a užijte si ples."

Hermiona madam s úsměvem poděkovala, rozloučila se a spěchala zpět na kolej. Když se dostala zpět do svého pokoje, okamžitě časopis otevřela na příslušné stránce a začetla se.

- Milé dámy,
Stalo se vám někdy, že jste chtěli jít na ples, ale nemohli jste sehnat šaty, které by byly přesně podle vašich představ? Pokud ano, máme pro vás řešení. Kouzlo, které dokáže s obyčejné noční košile vykouzlit ty neskvostnější šaty. Ale pozor, šaty budou vypadat tak, jak si je představíte. Proto doporučujeme v klidu si promyslet, nejlépe i namalovat, jak by měly šaty vypadat. Takže pokud máte vybráno, vezměte si třeba noční košil nebo cokoli jiného a proneste kouzlo. Šaty zůstanou v barvě původního oblečení, ale s tím si nelámejte hlavu. Barvu šatů změníte dalším jednoduchým kouzlem. Takže pokud jste připravené, zde máte příslušná kouzla.

Přeměna šatů: FACTUS HABITUS
Změna barvy: COLOR MUTATIO

Upozornění: Šaty po přeměně vydrží 24 hodin.

Doufáme, že se Vám vysněné šaty povedou a že s nimi na plese zazáříte.

Redakce -

Hermiona se pro sebe šťastně usmála a s pergamenem a brkem vyrazila ke stolu si své šaty namalovat. Když byla se svým dílem spokojená, vyndala svoji noční košili ze skříně a pověsila ji na ramínko na dveře. V duchu si ještě jednou představila šaty a pak pronesla zaklínadlo.

Noční košile se jí začala měnit před očima. Během několika minut před Hermionou visely nádherné šaty. Ještě je kouzlem změnila na tmavě zelenou barvu. Když byly šaty hotové, zjistila, že i když jsou nádherné přesto jim něco chybí. Šla se tedy podívat do časopisu, jestli tam nenajde něco užitečného. Bohužel už tam nebylo nic užitečného. Tak se tedy Hermiona rozhodla vypravit ještě jednou do knihovny. Tentokrát už věděla přesně, kde hledat.
______________________________________________________________________________________________________

Bylo tři čtvrtě na sedm, když jí do pokoje vtrhla Amanda.

"No tak dělej, za chvilku musíme být ve vstupní síni. Páni Hermiono, to jsou nádherné šaty. Kde jsi je ksakru sebrala?"

Hermiona se jen potěšeně usmála.

"No nic, povíš mi to cestou. Luciuse klepne, až tě uvidí."

Amanda popadla Hermionu za ruku a táhla ji pryč z jejího pokoje. Zatímco šly přes Bradavické sklepení, Hermiona vyprávěla, jak k šatům přišla.

"Hermiono, to je úžasné. Nádherné šaty. Škoda jen, že nejsou trošku trvanlivější. Ale já si stejně budu šaty vždycky kupovat. Nemůžu to přece našim takhle ulehčovat, ne?" Ušklíbla se Amanda.

Mezitím dorazily do vstupní síně, kde měly sraz se svými partnery. Lucius s Peterem Parkinsonem, Zmijozelským chytačem a Amandiným vyvoleným v jednom, stáli uprostřed vstupní síně a o něčem diskutovali. Když však Lucius spatřil Hermionu, v půlce věty přestal mluvit a pomalu se jí vydal v ústery. Po cestě si jí prohlížel. Od jejího účesu, tvořeného drdolem s pár pramínky lemující její tvář, po její šaty, které byly naprosto unikátní a přesně podle jeho vkusu. Byly to hedvábné korzetové šaty bez ramínek s objemnou sukní. Živůtek byl zdoben výšivkou hada, omotávající ho se kolem Hermioniny hrudi, ze stříbrné niti. Sukně se jí díky milionům stříbrných flitrů nádherně třpytila. Šaty vkusně doplňovaly stříbrné náušnice ve tvaru hada se zelenými kameny místo očí a rovněž tak i náhrdelník ve stejném stylu. Hermiona se nalíčila do kouřového líčení, které jejím velkým očím dodávalo hloubku.

Mezitím si i Hermiona prohlížela Luciuse. Vypadal jako vždy úchvatně. Černý společenský hábit lemovaný tmavozeleným hedvábným pruhem se k jejím šatům skvěle hodil. Luciusovi platinově blonďaté vlasy byly rozpuštěné a dosahovaly na ramena. S oděvem byly v příjemném kontrastu.

Lucius došel k Hermioně a nabídl jí rámě.

"Moc ti to sluší, jsi nádherná."

Hermiona se potěšeně začervenala.

"Děkuji Luciusi, tobě také."

A společně se vydali do Velké síně. Ta byla laděna do bílo-stříbrné a podlaha vypadala jako z ledu. Místo dlouhých stolů zde byla spousta maličkých stolků a místo učitelského stolu bylo pódium, kde hrála kapela.
Lucius dovedl Hermionu k jednomu ze stolečků, kam si sedala Amanda se svým chytačem, a vypravil se pro něco k pití. Amanda se na okamžik odpoutala od svého vysněného a naklonila se k Hermioně.

"Dnešní večer si hodlám maximálně užít a chci si ho užít s tebou. Prosím, přestaň na jeden večer být tou rozumnou šprtkou a užij si dnešek se mnou."

A s tím jí do ruky vrazila placatku. Hermioně bylo jasné, co to je. Ohnivá whisky speciálně upravená tak, aby nebyl z člověka po napití cítit alkohol. Zmijozelský výrobek, který se používá už desítky let. No a proč by si Hermiona nedala? Už ztratila rozum, když přijala pozvání na ples. Když už nemyslet na následky, tak se vším všudy. A pořádně se napila z placatky. Amanda jí za to poplácala po rameni.

"Dneska to tu rozjedeme."

A sama se z placatky napila.

Za okamžik už přinesl Lucius máslový ležák a v uvolněné atmosféře se všichni bavili. Hermiona se ještě několikrát za večer napila z Amandiny placatky a teď jí bylo skvěle. Co jí ještě chybělo? Byla s přáteli, skvěle se bavila a vedle sebe měla toho nejkrásnějšího a nepozoruhodnějšího kluka, který ji zahrnoval pozorností. Svým způsobem byla šťastná. Škoda jen, že tenhle večer nemůže trvat navždy.

Někdy po osmém loku z placatky a dvou máslových ležácích se Hermiona omluvila a vyrazila na toalety. Páni, proč musí být záchody tak daleko? Hermiona se briskně propletla lidmi a utíkala o několik chodeb dál na dámské toalety. Když se o několik okamžiků později vracela zpátky, potkala Severuse. Protože díky Ohnivé měla dobrou náladu, započala s ním konverzaci.

"Ahoj. Bavíš se? Všimla jsem si, že jsi na plese s Claudií. Kdepak je?"

"Někde se pravděpodobně velmi dobře baví s Mrzimorským brankářem." Utrousil ironicky Severus. "Kde ty máš Luciuse?"

"Lucius na mě čeká spolu s Amandou ve Velké síni."

"Víš o tom, že si má po škole brát Narcissu? Je to dávno domluvený sňatek jejich rodičmi."

Hermiona se na něj pátravě podívala.

"Ano, vím o tom. Že mi to říkáš, má nějaký důvod?"

"Jen chci, abys věděla, že pro něj jsi jen hračka na zkrácení chvíle. Tak, abys potom nebyla zklamaná."
Hermiona se na něj nevěřícně a zároveň vztekle podívala.

"Asi jako jsem byla hračka na ukrácení chvíle pro tebe, když nemůžeš mít Evansovou? Jdi k čertu Snape."
S tím se otočila a pokračovala dál do Velké síně. Nutně se potřebovala napít. Naštěstí u vchodu stál hlouček Zmijozelských famfrpálových hráčů a nenápadně upíjeli ze svých placatek. Hermiona k nim přišla, vzala jednomu placatku z ruky a pořádně se napila.

"Hej, to je moje." Začal prskat majitel placatky

Hermiona mu ji skoro prázdnou vrátila. Tupec, měl by se naučit bezedné kouzlo. A zamířila zpět k jejich stolku. Po cestě cítila, jak jí alkohol stoupá do hlavy a odstraňuje tam odtud nepříjemné myšlenky, které jí tam nasadil Severus. Když se vrátila na své místo, požádal ji Lucius o tanec. S úsměvem svolila a ruku v ruce se vydali na taneční parket. Tam si všimla Amandy v těsném objetí svého chytače, dále pak Evansové s nějakým klukem z Havraspáru. James Potter se na ty dva mračil, jak deset čertů a nespouštěl je z dohledu. Hermiona se musela usmát. I přesto, co prováděl Severusovi, kterého by teď sama nejradši pověsila za spodky na strom, a jaký to byl arogantní blbec, jí teď připadal strašně roztomilý. Podobně se tvářil Harry, když viděl tančit Ginny s někým jiným. Ovšem nikdy by nepřiznal, že mu to vadí.

"Bavíš se?"

Hermiona se přestala zabývat Jamesem a podívala se na Luciuse. Usmála se.

"Bavím se naprosto skvěle."

Lucius se na ní také na oplátku usmál.

"To jsem velmi rád. Pojď, půjdeme se projít. Je tu strašně vydýchaný vzduch."

Hermioně se vůbec nezdálo, že by ve Velké síni mohlo být někdy vydýcháno, ale bez protestu Luciuse následovala. Vedl ji za ruku pryč z Velké síně do chladných chodeb. Sem tam někoho potkali, ale čím více se vzdalovali od síně, tím méně lidí potkávali.

" Jak se těšíš na Vánoční prázdniny?" Započal Lucius konverzaci.

"Ani moc ne," usmála se smutně Hermiona. "Na Vánoce i prázdniny zůstávám tady."

Lucius se na ní otočil.

"Aha. To mě moc mrzí. Možná kdyby nebylo toho výměnného pobytu, mohl jsem tu také zůstat. Ale v tomto případě by to matka nepřenesla přes srdce."

"Děkuji." Usmála se jemně Hermiona.

Dále pokračovali mlčky až do Astronomické věže. Tam se zastavili a pozorovali noční oblohu. Bylo jasno a hvězdy se na nebi třpytily jako diamanty.

"Nádhera." Vydechla Hermiona

Lucius se usmál a s pohledem do nebeských výšin zašeptal.

"Nádherná noc pro polibek."

Hermiona přestala pozorovat oblohu a podívala se na Luciuse. Ten na ní také pohlédl. Jeho ruka se zvedla a dotkla se její tváře. Palcem pohladil její tvář a přitáhl si její hlavu blíže, aby se sklonil a přitiskl své rty na její. Jemně ji ochutnával a pak polibek prohloubil. Hermiona si ten polibek užívala. Užívala si jeho teplé rty a jeho jemný jazyk, který laskal ten její. Už několik polibků dostala, ale ani jeden se nemohl vyrovnat tomuto.
Když už sotva popadali dech, Lucius se odtáhl.

"Asi bychom se měli vrátit. Za chvilku bude konec plesu."

Ještě jednou ji pohladil po tváři a pak ji za příjemného ticha a letmých polibků v temných zákoutích chodeb odvedl zpět do Velké síně. Tam už ale přestala kapela hrát a pár opozdilců pomalu opouštělo síň. Hermiona s Luciusem tedy zamířili zpět do sklepení. Lucius jí doprovodil až k jejímu pokoji a tam se s ní rozloučil.

"Nádherně se vyspi, Hermiono. Ráno odjíždím brzy, takže se už pravděpodobně neuvidíme. Tak šťastné a veselé Vánoce."

A ještě naposledy přitiskl své rty na její. Hermiona se poddala polibku. Bylo to tak úžasné. Strašně moc ho v tuto chvíli chtěla. A proč vlastně ne? Obtočila ruce kolem jeho krku a jemně ho donutila vstoupit do její ložnice. Tam mu začala rozepínat hábit, ale Lucius ji zarazil.

"Takhle ne, já… ehm… Hermiono. Chci tě bez alkoholu a na příjemnějším místě."

Naposledy ji rychle políbil a odešel.

Hermiona chvilku koukala na dveře, za kterými zmizel Lucius. Nakonec se únavou zhroutila na postel a během minuty stále oblečená usnula.
_____________________________________________________________________________________________________

Ráno po Štědrém dni našla u své postele několik dárků. V jednom z nich byl stříbrný náramek posetý zelenými kamínky, na jehož spodní straně byl ozdobným písmem vyryt nápis:

S láskou Lucius.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 weronika315 weronika315 | Web | 27. února 2012 v 0:03 | Reagovat

Vandi to bolo nádherné :) S tými šatami si to nakoniec vyriešila zaujímavo... čudujem sa však, že niekto si normálne šaty kupuje, keď si môže vyčarovať vlastné podľa predstáv (ale tak chápem, je tu tá nevýhoda v tom, že vydržia len deň) ... teším sa z Hermiony a Luciusa, predpokladám, že s náramkom sa ešte stretneme v budúcnosti (teda v Hermioninom normálnom čase) :D ... Severus ma štve, nech dá Hermione pokoj, veď ona vie, že aj tak by v tejto dobe s Luciusom ostať nemohla... ale čo potom, ČO POTOM? :D joooj, to bola taká krátka kapitola :( ... ale každopádne za ňu ďakujem, veľmi sa mi páčila :))) teším sa na ďalšiu kapitolu... a vy ľudia makajte s tými komentármi :D

2 Eliazbeth Snape Eliazbeth Snape | Web | 29. února 2012 v 20:14 | Reagovat

klobúk dole! :)
nádherná poviedka, prečítala som ju jedným dychom a moc sa teším na pokračko! :)

3 jana jana | 29. února 2012 v 22:10 | Reagovat

uzasne super:)

4 jana jana | 29. února 2012 v 22:39 | Reagovat

nádherna povídka moc krásna

5 domča domča | 1. března 2012 v 17:22 | Reagovat

užasna povídka:)  skvěly nápad moc se mi líbí.. No Lucius byl vzdy pritalizvy ale me vzdy vic lakal severus:D

6 fialka fialka | 1. března 2012 v 17:40 | Reagovat

uzasne pokračko prosím

7 vicky vicky | 1. března 2012 v 17:57 | Reagovat

super povídku jsem objevila včera a hned si ji musela přečíst :)))

8 olga olga | 1. března 2012 v 19:38 | Reagovat

další kapčui prosím

9 Lenička Lenička | 1. března 2012 v 19:58 | Reagovat

:( uzasna povídka

10 monty monty | 1. března 2012 v 19:58 | Reagovat

jaky bude pár prosím?:) Doufám, že ss hg:D
jinak píšeš fakt baječně no:ú klobouk dolu

11 Iveta Iveta | 1. března 2012 v 22:08 | Reagovat

jaky bude pár prosím?

12 Vanda Vanda | Web | 2. března 2012 v 8:11 | Reagovat

Takže, děkuji za první dva komentáře. Zbytek napsala jedna a táž osoba (stejná IP adresa), takže to počítám jako jeden kometář. Zbývá tedy 7 komentářů, než sem dám další kapitolu.

Weronika315: Krátká kapitola? Vždyť tahle byla na počet slov asi nejdelší, co jsem napsala. :-)Jinak děkuji za tvé konstruktivní komentáře. ;-)

Elizabeth Snape: Jsem moc ráda, že se líbí. Děkuji za komentář. :-)

jana, domča, fialka,vicky olga, lenička,monty, Iveta: Mě se ve správě blogu ukazuje z jaké IP jsi psala. Chápu, že chceš další kapču, ale takhle to nefunguje. Pár ještě sama nevím, stále se rozhoduji.

13 Sonick Sonick | 2. března 2012 v 14:53 | Reagovat

Já jsem každopádně pro Hermionu a Luciuse :) prosím, prosím :)

14 Simonka Simonka | 2. března 2012 v 23:20 | Reagovat

jee, velmi pekna kapitola. Naozaj sa mi pacila, dufam ze hlavny pairing budu tvorit Lucius a Hermiona, je to uzasne :) Len tak dalej, tesim sa na novu kapitolu :D

15 míša míša | 6. března 2012 v 20:12 | Reagovat

Výborná povídka,Severus je nesympatický jak práce, zato Lucius je perfektní - elegán každým záhybem hábitu. Jen dál jen dál

16 wikki98 wikki98 | 7. března 2012 v 15:33 | Reagovat

ahojky Vandi,krasná kapitolka a ten konec je úplně úžasnej:).jen tak dál......

17 Tess Tess | 7. března 2012 v 17:33 | Reagovat

super kapitolka, prosím dálší

18 AliceJazz (Alík) AliceJazz (Alík) | 8. března 2012 v 17:24 | Reagovat

na povídku jsem narazila harrypotter.fanfiction a hned jsem vyrazila zkontrolovat tvůj blog a musím říct, že je to nádherná kapitolka, vůbec celá povídka, rozhodně zajímavé téma :) ten náramek bude v její čase určitě hrát nějakou roli, že jo? Modlím se, že bude pár LM/HG, tak moc jim to spolu sluší. A když si představim, jak by ron civěl, kdy je viděl spolu :) MUHAHAHAHAHAHHAAAAAAAAAAAAA :)

19 zuzabo zuzabo | 9. března 2012 v 7:06 | Reagovat

Doufám, že bude co nejdřív deset komentářů, protože povídka je naprosto dokonalá a odzbrojující a já se němůžu dočkat dalšího dílku. A ocenila bych malý pohled do budoucnosti - přítomnosti, abych věděla, jak vlastně plyne čas v jejím skutečném čase... ehm, trochu jsem se do toho zamotala :)
Já za sebe upřímně doufám v pár Lucius a Hermiona, vůbec se mi nepáčí konkrétně tahle představa Snapea a Hermiony... Vždyť Severus si určitě někoho najde, na to není třeba Hermiony v minulosti... i když s tím jeho mozkem... :)
Ještě malej dotaz, jak to, že Lily jede do Austrálie? Vždyť právě v posledním ročníku by měla vzít Jamese Pottera na milost a zamilovat se do něj. Doufám, že Harry bude stále ještě existovat :) ta jeho nechápovost by mi chyběla :)

20 Vanda Vanda | Web | 9. března 2012 v 12:29 | Reagovat

Jak tak koukám, máme 10 komentářů. :-) Takže protože já ještě nemám dopsanou kapitolku, jsem nějak usnula na vavřínech :-D, tak jí přes víkend dopíšu a někdy během začátku příštího týdne jí sem dám. Jinak děkuji všem za komentáře.
Alík: S tim náramkem uvidíme, zatím tak daleko to ještě v hlavě nemám. :-)
Zuzabo: Neboj, s Lili je to vymyšlený. Ten nápad s pohledem do budoucna neni špatnej, ale vzhledem k tomu, že by se Herm měla vrátit hned jak odešla, tak nevím. Ale třeba pohled na to jak se to tam pomalu mění...to by šlo. Uvidíme. :-)

Jinak ten pár...pravděpodobně to opravdu bude HG/LM, ale protože moje myšlenkový pochody jsou občas nevyzpytatelný...tak se uvidí.

21 Weronika Weronika | Web | 17. března 2012 v 11:07 | Reagovat

Vandi, ako to vyzerá s novou kapitolou? :)

22 AliceJazz (Alík) AliceJazz (Alík) | 20. března 2012 v 21:06 | Reagovat

ÁÁÁno, jakpak to vypadá s desátou kapitolkou? :)

23 Tess Tess | 27. března 2012 v 18:57 | Reagovat

Tak zase nic :o(

24 Nika Nika | 12. dubna 2012 v 11:28 | Reagovat

Halooo, chodí tu vôbec ešte niekto (tým niekto myslím teba, Vandi :D) ... bude vôbec nová kapitola?

25 wikki98 wikki98 | 14. dubna 2012 v 9:00 | Reagovat

Nebojte ja Vandu znam a na novy kapitole se pracuje :)

26 AliceJazz AliceJazz | 1. května 2012 v 15:35 | Reagovat

Nechci ti do toho kecat, ale když slíbíš, že "jak bude deset komentářů, bude nová kapitola", potom ještě napíšeš, že začátkem týdne ji přidáš... ale pak se měsíc a půl nic neděje, cosi to vypovídá o tvé osobnosti. Jestliže tady tvoje kamarádka píše, že "na nové kapitole se pracuje", tak asi máš přístup k počítači a tím pádem bys těm čtenářům, co ti zbyli, mohla nechat vzkaz, např: Moc se omlouvám, ale z toho a toho důvodu se s přidáním kapitolky opozdím.
Samozřejmě, nejspíš máš k tomu nějaký důvod, ok, ale třemi řádky bys nic nezkazila...
Jen můj názor...

27 AliceJazz AliceJazz | 1. května 2012 v 15:35 | Reagovat

Neber to ve zlém, jenom můj malý postřeh

28 Alena Alena | 3. května 2012 v 12:03 | Reagovat

AliceJazz: Vzkaz je v Oznámení - oznámení o dalším průběhu blogu. Takže klídek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama