8. kapitola

13. února 2012 v 7:47 | Vanda |  Praeteritum a futuro
8. kapitola

Byl začátek týdne před Vánocemi. Hermiona seděla ve Zmijozelské společenské místnosti a dělala si domácí úkoly. Už uběhl měsíc od doby, kdy byla za ředitelem. Stále od něj nedostala žádnou zprávu, jak se rozhodl a už ji to začínalo dělat starosti. Nehledě na to, že Lucius si jí od té události na ošetřovně ignoroval. To jí dělalo starosti větší. Ani sama nevěděla proč. Tak se raději pořádně zahloubala do studia, aby neměla čas o těchto věcech přemýšlet. Zrovna dumala nad domácím úkolem z Přeměňování. McGonagalová byla opravdu nesnesitelná a po Hermioně se z nějakého důvodu stále vozila. Nebo se spíše snažila, ale Hermiona, která Přeměňování milovala, se nenechala na ničem nachytat. Hermiona její profesorce v duchu přezdívala "Snape v sukních"."Hermiono," ozvala se Amanda. "Co se mezi tebou a Luciusem děje?"

Překvapená Hermiona se na Amandu zadívala.

"Co tím myslíš?"

"No tak Hermiono. Já znám Luciuse, je to můj hodně vzdálený bratranec a jako malá jsem jejich rodinu s našima dost navštěvovala. Tak ho tak trochu znám a poznám, že má o tebe zájem. Ale najednou se chová jak studenej psí čumák, teda víc studenej než obvykle a na tebe se ani nepodívá."

Naštěstí pro Hermionu k nim přišel studen z nižšího ročníku a oznámil Hermioně, že se má hlásit u Brumbála. Ta se tedy šťastná, že se vyhnula odpovědi zvedla k odchodu a k Amandě prohodila.

"Probereme to později."

A s tím opustila své místo a následně i společenskou místnost.
_____________________________________________________________________________________________

V ředitelně ji Brumbál přivítal svojí obvyklou nabídkou čaje a citrónového bonbónu. Hermiona jako vždy odmítla a napjatě čekala, až se ředitel vypovídá, aby jí sdělil svůj ortel.

"Slečno Grangerová, dlouho jsem uvažoval o tom, co jste mi říkala při našem posledním setkání. Ale bohužel není v mých silách uhlídat pana Snapea."

Hermiona na okamžik zavřela oči. Ne, to nemůže myslet vážně. Vždyť je to Brumbál, ten dokáže vyřešit vše. Ale zdá se, že vše ne. Nakonec, aby snad Severuse hlídala sama, jinak se odsud nedostane. V duchu se lehce hystericky zasmála.

"Ovšem něco jsem přeci jen vymyslel. Pošleme pana Snapea pryč a tím zabráníme, aby nastala ta situace s chlapci z Nebelvírů."

Hermiona vytřeštila oči.

"Co prosím? To…to přece nemůžete myslet vážně. Vždyť Severu nic neudělal. Nemůžete ho vyloučit. To…"

Ředitel Brumbál však Hermionu přerušil.

"Slečno Grangerová, uklidněte se. O žádném vyloučení jsem přece nemluvil. Říkal jsem, že pošleme pana Snapea pryč, na studentský výměnný pobyt."

Hermioně se neskutečně ulevilo a zároveň se za svoji lehkou hysterii zastyděla.

"Omlouvám se, pane řediteli."

"To je v pořádku," usmál se Brumbál. "Teď tedy zpět k mému plánu. Výměnný pobyt napadl mě, proto jsem se spojil se svým přítelem, Johnem Lockwoodem, který je ředitelem na Morganině škole magie v Austrálii. Milý John můj návrh s radostí přijal. Dohodli jsme se, že pošleme nejlepší studenty ze dvou posledních ročníků. Z vaší koleje jsem tedy vybral vás, pana Malfoye a samozřejmě pana Snapea."

Hermiona chtěla něco na protest říci, ale ředitel jí zarazil zvednutím ruky.

"Slečno Grangerová, vás jsem vybral proto, abyste dohlédla na to, že tam pan Snape bude chtít zůstat i přes příští rok. Nemůžeme riskovat, že by se ta událost s panem Snapem a panem Lupinem mohla stát v jejich posledním ročníku. A osobně si myslím, že to nebude tak těžké. Mají tam ten nejlepší lektvarový program na světě a vím, že pan Snape se o lektvary velmi zajímá.".

Hermiona z toho neměla radost, ne kvůli tomu, že se musí přesunout jinam, ale proto s kým tam pojede. S Luciusem a Severusem. Jen doufala, že to přežije bez psychické újmy.

"Dobře, pane řediteli. Kdy odjíždíme?"
________________________________________________________________________________________________

Hermiona šla hned z ředitelny na večeři, tudíž přišla mezi prvními. Sedla si na své místo a začala si na talíř nandávat kuřecí prsíčka v medové marinádě a brambory. Po chvíli si k ní přisedla Amanda.

"Ahoj. Páni, dneska jsou k večeři žampiony v těstíčku. Ty zbožňuju."

A hned si strčila jeden žampion rovnou do pusy.

"Hmmm. Vynikající." Blaženě se usmála Amanda. "Takže, ty a Lucius. Co se děje?"

"Amando," odvětila otráveně Hermiona. "Nic se neděje. To jsou jen výplody tvé fantazie."

"Ale drahoušku, nejsem slepá. Navíc se mě Lucius na tebe dřív ptal. Bylo to někdy, než jsi byla na ošetřovně. A to není samo sebou a o něčem to svědčí."

Hermionu už to její vyzvídání nebavilo. Ano, cítila moc dobře, že k ní Lucius chová určitou náklonnost. A že po tom, co se stalo na ošetřovně, ji ignoruje. Ani se mu svým způsobem nedivila. Ale jednu věc už ji Zmijozel naučil. Cokoli řeknete, může být použito proti vám. A další a stejně důležitá - nevěřte nikomu.

"Aha. Tak v tom případě asi zřejmě zjistil, že já nemám o cokoli zájem a vzdal to."

Amanda se pouze uchechtla.

"Malfoyové nikdy nic nevzdávají."

Hermiona se rozhodla na to nereagovat a raději si zacpala pusu jídlem.

"Milí studenti," postavil se a zjednal si klid Albus Brumbál. "Rád bych vám oznámil úžasnou zprávu. S ředitelem Australské Moraniny školy magie jsme se v rámci zlepšování mezinárodních vztahů domluvili na výměnném studentském pobytu několika studentů. Byli vybráni ti nejlepší z vás z posledních dvou ročníků. Pobyt by se uskutečnil po Vánočních svátcích a trval by do konce školního roku. Rodiče všech studentů, kteří byli vybráni, s nadšením souhlasili. Jedná se o tyto studenty: Slečna Evansová, slečna Montgomeryová a pan Stewar z Nebelvíru. Slečna Wangová, pan Culen a pan Adams z Havraspáru. Slečna Hewitová, slečna Laurensová a slečna Nowaková z Mrzimoru. A nakonec slečna Grangerová, pan Malfoy a pan Snape ze Zmijozelu. Prosím tyto studenty, aby se zítra po vyučování dostavili do ředitelny, abychom probrali podrobnosti. Děkuji za pozornost. Dobrou chuť."

Po tomto proslovu zajela Hermiona pohledem na Luciuse, aby zjistila, jak se na tu novinu tváří a napíchla se na jeho šedé oči. Raději rychle stočila svůj pohled jinam.
_______________________________________________________________________________________________

Druhý den se všech dvanáct studentů dostavilo do ředitelny, kde jim Brumbál ve stručnosti vysvětlil, jak bude probíhat přesun do Austrálie. Přemístí se tam pomocí dálkového přenášela z Prasinek.

Z ředitelny odcházeli studenti Zmijozelu pospolu. Nemluvili mezi sebou, každý zahloubán do svých myšlenek. Hermiona se mezi těma dvěma cítila dost nepohodlně. To bude v Austrálii ještě zajímavé, napadlo ji. Po chvíli se od nich Severu odtrhl a zamířil směrem ke knihovně. Lucius s Hermionou osaměli a Hermiona se začala cítit ještě víc nepohodlně. Přemýšlela, že se Luciusovi omluví s tím, že si musí ještě něco zařídit, když se Lucius náhle zastavil a promluvil.

"V pátek bude Vánoční ples. Uvítal bych, kdybys mě doprovodila."

Hermiona se také zastavila a se zdviženým obočím se na něj otočila.

"To má být nějaký Malfoyovský způsob, jak mě pozvat na ples?"

"Víceméně." Odvětil Lucius

"Myslel jsem, že se mnou nemluvíš. Celý měsíc mě ignoruješ, ani se na mě nepodíváš a teď mě tímhle způsobem pozveš na ples. Co čekáš, že ti na to řeknu?"

Lucius se k Hermioně během její řeči začal přibližovat. Ta před ním začala instinktivně couvat, až narazila zády do zdi. Lucius opřel své ruce vedle její hlavy o zeď a přiblížil svůj obličej k jejímu.

"Myslel jsem, že když tě budu ignorovat a představovat si, že neexistuješ, že se to časem stane skutečností. Ale kdykoli jsem s tebou byl v jedné místnosti a nezáleželo na tom, kolik tam bylo lidí nebo jaký tam byl hluk, tak vždy když jsi promluvila nebo se zasmála, tvůj hlas se do mě zařízl jak nůž. Kdykoli jsem zavřel oči, viděl jsem tě před sebou. A včera jsem se dozvěděl, že spolu budeme téměř sami půl roku v Austrálii. Takže se tě znovu ptám. Půjdeš se mnou na ples, prosím?"

Hermiona se mu celou tu dobu koukala do očí a po tom, co jí řekl mu, nedokázala říci nic jiného než:
"Ano."

Po její odpovědi se Luciusovi potěšeně zalesklo v očích a začal se k Hermioně pomalu přibližovat. Napjatě očekávala, až se jeho rty dotknou jejích, když zaslechli přibližující se hlasy.

Lucius se s nevolí odtáhl, stáhl své ruce ze zdi a pokynul jí k odchodu na kolej.

Při vstupu do Zmijozelské společenské místnosti se k ní nepatrně naklonil a zašeptal.

"Na ples si vezmi temně zelené šaty."

S tím si jí více nevšímal a zamířil do středu společenské místnosti ke svým spolužákům z ročníku.

Hermiona se tedy přesunula na své oblíbené místo k oknu. Posadila se a bez zájmu koukala ven do hlubin jezera a přemýšlela. Opravdu jí Lucius před několika okamžiky přiznal, že o ní má zájem?

"Hermiono," přisedla si k ní Amanda. "To bys nevěřila, co se mi stalo."

Opravdu ji pozval na ples a ona souhlasila?

"Šla jsem do knihovny a tam potkala toho úžasného Zmijozelskýho chytače."

Proč mu vlastně řekla ano?

"Hermiono, posloucháš mě vůbec?"

Proto, že s ním na ples jít CHCE.

"Jdu s Luciusem na Vánoční ples."

Amandě trvalo pár sekund, než tuto informaci vstřebala.

"A do prdele!"

Hermiona se na ní s úšklebkem otočila.

"Přesně tak."
_______________________________________________________________________________________________
Note:
Ahoj všem. Tak mě to nějak popadlo a vyplodila jsem další kapitolku. :-) Už mám dokonce rozepsanou následující kapitolku, ale budu mrška a zkusím praktiky jako na jiných stránkách. :-D Takže dokud nebude 10 komentářů, tak nebude další kapitola. Vaše komentíky mě totiž nakopávají a já mám pak větší chuť psát. :-) A vám, co kometáře ke kapitolám píšete, ze srdce děkuji. ;-)
Vaše Vanda
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | 13. února 2012 v 15:33 | Reagovat

NO hurá, konečně se to trochu pohlo. Tvoje stránky pravidelně kontroluju. Jsem moc zvědavá jak se tohle vyvrbí. Jestli se dá Sevík dohromady s Lilly a Hermiona zůstane v minulosti s Luciusem. Katka

2 Sonick Sonick | 13. února 2012 v 22:36 | Reagovat

jejdáááá, tak před plesem to přerušit???? Ty jsi ale zlá holka! :) ale nápad s Austrálií je perfektní a na ples se těším...tam se vždycky něco semele :) Jen at je Hermiona pěkně s Luciusem, ten se k ní aspoň hodí :) Jinak děkuji moc za novou kapitolku, už jsem se bála, že opravdu až do března nic nebude...to by byla škoda

3 Vanda Vanda | Web | 14. února 2012 v 9:54 | Reagovat

Katka:Děkuji za komentář. No můžu prozradit, že Hermiona v minulosti nezůstane, to by nešlo, ale s kým nakonec bude...toť otázka. :-)
Sonick: Taky děkuji za komentík. :-)No, musím vás přece trochu napnout...:-D
Jinak poslala jsem jednu svou povídku do Valentýnské soutěže, takže až jí zveřejní na stránkách tam, tak jí pak dám i sem.:-)

4 Weronika Weronika | Web | 16. února 2012 v 12:22 | Reagovat

Ale Vandi, toto sa nerobí ... takto ukončiť kapitolu, že sa nehanbíš...

Ale jasné, chápem, sama to robím, takže ti nemôžem nič vyčítať :) ... kapitola bola úžasná, neuveriteľne sa teším z Luciusa a Hermiony. A ten ples,aaach, dúfam, že bude už v budúcej kapitole. Hermiona, kráska v zelených šatách a Lucius Úžasný Malfoy ako jej doprovod, takto bude sila. Dúfam, že nasledujúca kapitola bude mať aspoň 20 strán :) ...

Inak, ten nápad s výmenným pobytom úplne schvaľujem, sama by som to lepšie nevymyslela. Nebude tam ani James, ani Sirius, takže Sevíkovi nič nehrozí.Možno sa trošku zblíži s Lily, ale to len tak kecám... snáď Lucius s Hermi prežijú krásne časy.Lucius by mohol aspoň na chvíľu odhodiť svoju aristokratickú masku :) ... a nezblíži sa náhodou Hermiona s Lily práve v tej Austrálii??

Och, pre Salazarove spodky, toľko otázok a žiadne odpovede... úprimne dúfam, že novej kapitoly sa dočkáme už čoskoro :) Veľa šťastia a nápadov pri písaní :)

5 Wikki98 Wikki98 | 18. února 2012 v 17:00 | Reagovat

Moc hezká kapitolka.Přečetla jsem jí se zatajeným dech.....hrozně se těším jak to dopadne na plese!A nápad s Austrálií je super. :D

6 Jenni Jenni | 18. února 2012 v 17:08 | Reagovat

Ahoj Vandi,moc krasná kapitola a povídka celkově.......už několik let čtu povídky Harryho Pottera a nejraději mám pár Hermiona+Lucius,proto je vyhledávam a četla jsem jich fakt dost ale tahle je jedna z nejlepších co jsem četla!!!:D A nejvice se mi libí že umíš fakt překvapit jak s Austrálií,tak s tím že Lucius byl tak upřímný......jen tak dál a díky!:)

7 Sylva Sylva | 18. února 2012 v 17:13 | Reagovat

Konečně zase nová kapitola a mimochodem skvělá!!!!Moooooc se těšim na další:D
Máš sklvělí nápady taky jsem se pokoušela napsat povídku,ale nikdy jsem nemela návštěvnost a hlavně nápady!
Hodně štšstí ve psaní:)

8 Alis Alis | 18. února 2012 v 17:17 | Reagovat

Už jsem se konečně dočkala další povídky každý den jsem sem chodila a modlila se aby tady byla další.Hned jsem si jí přečetla a byla hrozně nadšená!Akorát musím souhlasit s tím že mě mrzí ze jsi ji takhle ukončila!:(
A souhlasim s tím aby tady bylo aspoň 10 komentů jinak nepřidáš další kapitolu.......tak pište!!!!!!!!!!!!!

9 Silva Silva | 20. února 2012 v 19:29 | Reagovat

Hura, konecne dalsia kapitola :) ...... uz sa neviem dockat tej australie. rychlo nech sme tam. Ale najprv ten ples.Och Vandi tak nas uz nenapinaj a zmiluj sa.

10 Adelka Adelka | 21. února 2012 v 19:10 | Reagovat

Ahoj Vandi souhlasim s se Silvou smiluj se a dej sem další kapitolu,protože miluju tuhle povídku!!!!!!a strašně se těšim :)

11 Vanda Vanda | Web | 22. února 2012 v 11:40 | Reagovat

Děkuji Vám všem za krásné komentíky. V příští kapitole se můžete těšit na ples. Smilovávat se nebudu, řekla jsem deset komentářů a za tím si budu stát. :-)Už zbývá jen jeden. Tak do toho. ;-)

12 Kamča Kamča | 24. února 2012 v 12:35 | Reagovat

Ahoj Vandi. Nádherná kapitola. Austrálie super. Už se nemůžu dočkat toho plesu v příší kapitole. :)A ta už bude brzo...protože tohle je desátej koment. :D

13 Kamča Kamča | 24. února 2012 v 12:37 | Reagovat

Teda aspoň doufam, že bude brzo...že jo? :D

14 LarryKeype LarryKeype | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 22:37 | Reagovat

join the new social <a href=http://onlinecasinos-x.com>casino</a> guide

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama